Summer Game Dev 2017

Hry, ktoré vznikli

Dungeon Crawl

Dungeon Crawl

Dungeon Crawl získal na SGD 2017 Jury Award a Audience Award.

Lucid Dream

Lucid Dream

 

5 týždňový kurz tvorby hier

3. 7. - 4. 8. 2017

Na tvorbu hier mali účastníci 5 týždňov. Aj keď to vyzerá ako veľa času, ubehlo to rýchlejšie ako si myslíte.

Jeden študent venoval v priemere 210 hodín letnej škole počas konania.

Impact Hub Bratislava

Letná škola sa konala v Impact Hub-e - kvalitnom bratislavskom co-workingu. Priestory boli k dispozícii počas pracovných dní od 8:30 do 18:00.

Pre absolventov Skill Drill

Keďže v rámci vzdelávacej akcie Skill Drill vznikli tímy študentov a rozbehol sa vývoj 3 hier, budú všetky tímy pokračovať na Summer Game Dev.

Kvôli tomu tento rok letná škola nebude otvorená ďalším účastníkom z kapacitných dôvodov. Budúci rok sa ale pravdepodobne letná škola opäť otvorí.

 

Čo študenti získali

Networking

Študenti si vyskúšali kvalitnú prácu v tíme. Networkovali s mentormi a ľuďmi z biznisu, a niektorí z nich sú teraz zamestnaní v hernom biznise.

Mentoring

Študentov mentorovali skúsení ľudia z herného biznisu. Aj po skončení letnej školy s tým pokračovali, aby študentov nasmerovali správne.

Miesto na prácu

Tímy poslušne chodili do Impact Hub-u a pracovali na hrách. Odmakali si to a získali úžasné skúsenosti.

Vytvor najlepšiu hru

Víťazný tím získal mediálny priestor na Sector.sk a Gamesite.sk. Všetky tímy získali 2 lístky na Reboot Develop, predplatné časopisu Designum a ďalší mentoring.

Dostaň hru do sveta

Tím DOTS dotiahol svoju hru po letnej škole až do releasu, a môžete si ju aj vy zahrať na Steame ZADARMO: Echoed World

Hry, ktoré zarobia

Všetky hry mali biznis potenciál a študenti ďalej pracovali na hrách aj po skončení letnej školy. Lebo vedia, že to má zmysel, a že môžu byť úspešné.

O letnej škole

Summer Game Dev 2017 bol 2. ročník letného kurzu tvorby videohier. Prebiehal od 3. 7. do 4.8. 2017. Cieľom bolo mentorovať približne 20 študentov rozdelených do niekoľkých tímov, aby vytvorili svoje prvé hry. Počas tvorby boli pod dohľadom skúsených mentorov, ktorí im odovzdajú svoje know-how.

5. 8. 2017 o 18:00 sa v Impact Hub Bratislava konalo slávnostné uzavretie letnej školy, kde odborná porota rozhodla o víťaznom projekte.

Organizátori

Hlavný partner

Partneri - Mentoring

Ďalší partneri

Organizačný tím

Mária Rišková

maria.riskova@scd.sk